Aby przejść do sklepu z matami na szybę kliknij guzik poniżej:

OSŁONY PRZECIWSZRONOWE

Zima stawia kierowców przed wieloma problemami. Jednym z najpowszechniejszych jest zamarznięta szyba samochodu. Nie każdy posiada garaż w którym może przechowywać samochód. W związku z tym wielu z nas zmuszonych jest rano do nie lada wyzwania – zeskrobania szronu lub lodu z szyby po mroźnej nocy. Do tego zadania doskonale nadaje się skrobaczka. Jest jednak lepszy sposób, który ochroni naszą szybę przed szronem, lodem i śniegiem.

Doskonałym rozwiązaniem jest osłona przeciwszronowa. A oto jej zalety:

1) Po pierwsze, osłona przeciwszronowa chroni naszą szybę przed zamarzaniem i padającym śniegiem.

2) Po drugie, oszczędza nasz czas i zdrowie. Nie musimy w nieskończoność skrobać szyby na mrozie i doporowadzać jej do stanu użyteczności – wystarczy zdjąć osłonę. Jej montaż również jest bardzo prosty i zajmie tylko chwilę (instrukcja poniżej).

Tak wygląda zakładanie osłony na przednią szybę samochodu:

A) Osłony przeciwszronowej (prostej):

Mata antyszronowa na szybę

B) Osłony przeciwszronowej chroniącej dodatkowo boczne szyby i lusterka:

Mata antyszronowa na szybę

Osłony nikt obcy nam nie ściągnie, gdyż zostaje ona przytrzaśnięta drzwiami.

3) Po trzecie, osłona przeciwszronowa chroni naszą szybę przed porysowaniem (nie przymarza do niej). Koniec z porannym szorowaniem szyby skrobaczką i koniec zarysowań na niej, które pogarszają widoczność oraz jej wygląd. Tak o tym problemie pisze w jednym ze swoich numerów Auto Świat:

Na koniec dodam, że osłony na przednie szyby samochodów produkowane są w różnych rozmiarach. Dzięki temu rozwiązaniu dokładnie dopasowują się one do szyby i lepiej chronią ją przed zamarzaniem. Dostępne są również osłony przeciwszronowe, które zasłaniają nie tylko przednią szybę ale również szyby boczne oraz lusterka. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów zapewniających długi okres ekspolatacji.

Poniżej zamieszczam rozmiary osłon przeciwszronowych:

1) Winter – 70cm/110-156cm

2) Winter Plus – 85cm/115-134cm

3) Winter Plus Maxi – 100cm/135-146cm

4) Winter Plus Maxi Van – 110cm/162cm

5) Winter Delivery Van – 90cm/150-175cm