Kiedy kończy się sezon lub wyjeżdżamy, gdzieś na dłuższy czas jesteśmy zmuszeni zamknąć naszą ukochaną maszynę w garażu i przygotować ją na następny sezon (lub nasz powrót). Oczywiście myjemy motocykl, wyjmujemy akumulator itp. Warto w tedy zainwestować w pokrowiec na motocykl, który zabezpieczy motor przed zakurzeniem i innymi czynnikami. Kliknij przycisk poniżej aby przejść do sklepu:

Pokrowiec na motocykl KEGEL-BŁAŻUSIAK

Dla niektórych motocyklistów nowością mogą się okazać pokrowce na motocykle polskiego producenta KEGEL-BŁAŻUSIAK. Są one jednak dostępne już od dłuższego czasu na naszym rynku. Poniżej kilka zdjęć przedstawiających pokrowiec na motocykl BMW F650 GS, polskiego producenta, który założyliśmy do testów:

 

Oferowane przez polską firmę pokrowce na motocykle nie przesiąkają wodą, nie przymarzają oraz nie tracą koloru, dzięki czemu można je stosować przez cały rok. Pokrowce objęte są również 24 miesięczną gwarancją producenta. Ponadto odznaczają się one bardzo dobrymi właściwościami ochronnymi:

Chronią motocykl i jego lakier m.in. przed:

 • zabrudzeniem i porysowaniem,
 • promieniowaniem UV,
 • kwaśnym deszczem,
 • śniegiem,
 • sokami i liśćmi drzew (szczególnie przydatne w czasie wyjazdu „pod namiot”),
 • ptasimi odchodami.

Aby wybrać najbardziej odpowiedni pokrowiec dla swojej maszyny należy sprawdzić jej wymiary a następnie porównać z rozmiarem pokrowca, które podane są na sklepie. Plandeki produkowane są w 3 rozmiarach na motor bez kufra:

 • M    190-215/118/94 cm (długość/wysokość/szerokość).
 • L     215-240/126/98 cm (długość/wysokość/szerokość).
 • XL  240-265/135/107 cm (długość/wysokość/szerokość).

oraz w dwóch rozmiarach na motocykle z kufrem centralnym:

 • L box      215-240/126/98 cm (długość/wysokość/szerokość).
 • XL box   240-265/135/107 cm (długość/wysokość/szerokość).

Plandeki wykonane zostały z wodoodpornego i nieprzemakalnego materiału wyposażonego w systemem otworów wentylacyjnych, dzięki czemu odprowadzają wilgoć spod pokrowca. Materiał jest mocny i można go bezpiecznie stosować podczas wiatru nie ryzykując porwania go lub starcia lakieru. Mocowanie plandeki odbywa się za pomocą pewnego ściągacza z linką wokół całego motocykla (pokrowiec zakrywa również dolną część motocykla).

Podsumowując, pokrowce KEGEL-BŁAŻUSIAK to dobra alternatywa dla droższych plandek innych marek. Zapewniają one bardzo dobrą ochronę i nie kosztują przy tym zbyt wiele. Ponadto po złożeniu mają małe wymiary, dzięki czemu łatwo je przechowywać (pokrowce sprzedawane są w praktycznej torbie, która dodatkowo ułatwia przechowywanie).

UWAGA – warto pamiętać, żeby nie zakładać plandeki bezpośrednio po jeździe, kiedy silnik jest gorący (może to spowodować uszkodzenie plandeki). Warto poczekać, aż rura wydechowa i silnik się ochłodzą. Ponadto po założenia pokrowca na motocykl dobrze jest bardzo mocno zaciągnąć linkę ściągacza i pewnie ją zawiązać (dzięki czemu plandeka będzie się lepiej trzymać i pełnić swoją funkcję).