Dla osób, które szukają profesjonalnej odzieży medycznej mamy dobrą wiadomość. Firma KEGEL-BŁAŻUSIAK wypuściła na rynek swoją nową kolekcję odzieży medycznej produkowanej z najwyższej jakości tkaniny TENCEL, która charakteryzuję się doskonałym komfortem użytkowania, dobrą wytrzymałością i „ekonomią użytkowania”. Te trzy aspekty pozwalają stwierdzić, że jest to prawdopodobnie najlepsza odzież medyczna dostępna obecnie na polskim rynku.

ODZIEŻ MEDYCZNA – SKLEP INTERNETOWY

W skład nowej kolekcji GASTRO&MEDICAL wchodzą bluzy, tuniki oraz spodnie:

 

Właściwości odzieży wykonanej z włókna TENCEL:

1) KOMFORT UŻYTKOWANIA – TENCEL to naturalne czyste włókno, które jest doskonale tolerowane przez ludzką skórę (nie powoduje uczuleń ani podrażnień i jest przebadane dermatologicznie). Materiał ten jest miękki i bardzo przyjemny w dotyku (posiada gładką powierzchnię).  TENCEL jest higienicznym włóknem, które jest dobrze tolerowane nawet przez osóby posiadające atopowe zapalenie skóry).

 

2) EFEKT CHŁODZENIA – szczególną właściwością tkaniny TENCEL jest tzw. „efekt chłodzenia”, który wynika z własnej wilgotności na poziomie  13%. TENCEL dużo szybciej niż bawełna wchłania wilgoć (w tym pot), dzięki czemu nie klei się do skóry. Posiada również pasywne działanie antybakteryjne (redukcja przykrego zapachu i 2000 razy wolniejszy wzrost bakterii w porównaniu z włóknami syntetycznymi). Włókno reguluje procesy odparowania nadmiaru wilgoci oraz reguluję gospodarkę cieplną organizmu, pomagając mu zachować odpowiednią temperaturę.

 

3) OSZCZĘDNOŚĆ – bardzo ciekawe jest to, że odzież wykonana z włókna TENCEL może przynieść realne oszczędności ponieważ doskonale sprawdza się w praniu (oszczędność wody, krótszy cykl suszenia w tunelu, mniej zagnieceń). Trwała struktura sprawia, że w odzieży medycznej wykonanej tej tkaniny nie dochodzi do redukcji gramatury w kolejnych cyklach prania.

Tkanina TENCEL

4) EKOLOGICZNE POCHODZENIE – głównym materiałem z którego wykonane jest to 100% organiczne włókno jest drewno uzyskane z drzew eukaliptusowych, hodowanych na specjalnych plantacjach w zamkniętych systemach ekologicznych (bez stosowania pestycydów lub nawozów sztucznych). Drzewa eukaliptusowe charakteryzują się bardzo szybkim procesem wzrostu co wymaga 70% mniej powierzchni potrzebnej do uprawy.

TENCEL - ekologia

Przedsiębiorstwem, które zajmuje produkcją tkaniny jest niemiecka firma Lauffenmuhle GmbH & Co. KG, które znajduje się w południowej części Niemiec. Lauffenmuhle prowadzi cały proces wytwarzania materiału (począwszy od przędzenie i tkania aż po wykończenie tkaniny). Firma posiada 175 lat doświadczenia w branży.