Mata antyszronowa gdzie kupić?

Na rynku dostępne są różne maty antyszronowe – które z nich wybrać? Postanowiłem dla Was przetestować osłonę na szybę WINTER, polskiego producenta – firmy Kegel Błażusiak. Oto moje spostrzeżenia:

Podobnie jak większość kierowców, ja również zmagałem się z problemem zamarzniętej szyby w samochodzie – w szczególności rano kiedy czasu nie ma zbyt wiele i człowiek spieszy się do pracy. W tedy w ruch idzie skrobaczka (niezawodne narzędzie do rysowania szyby). Postanowiłem więc zapobiegać zamarzaniu szyby i sprawdzić jak działa osłona przeciwszronowa marki Kegel Błażusiak.

Sprawdzone maty antyszronowe kupisz w naszym sklepie internetowym:

maty przeciwszronowe sklep internetowy

Mata przeciwszronowa – to na prawdę działa!

Na efekty nie musiałem długo czekać. Po pierwsze mroźnej nocy szyba była czysta i gotowa do jazdy zaraz po zdjęciu osłony. Mata nie przymarzła do szyby. Podobny efekt utrzymał się przez resztę dni. Tą samą osłoną użytkuję obecnie od dwóch sezonów i nie uległa ona żadnemu uszkodzeniu! Na uwagę zasługuje tutaj mocny materiał SPUNBOND, który jest odporny na przymarzanie. Praktyczny czarnym kolorze dobrze „znosi” zabrudzenia, wygląda elegancki i prezentuje się lepiej niż koce i kartony umieszczone na samochodach sąsiadów. Osłona radzi ze szronem, lodem a nawet śniegiem – za jednym pociągnięciem można usunąć cały śnieg z przedniej szyby:

Taki montaż to ja rozumiem!

Inną zaletą maty przeciwszronowej polskiego producenta jest bardzo prosty i wygodny system zakładania. Osłonę mocuję się po umieszczeniu na przedniej szybie poprzez przytrzaśnięcie drzwiami dzięki czemu nikt jej nie zdejmie bez otwarcia drzwi samochodu. Założenie osłony przeciwszronowej na przednią szybę jest bardzo łatwe nawet dla jednej osoby. Jej założenie zajęło mi niecałą minutę – filmik z zakładania zamieszczam poniżej:

Mata przeciszwronowa opinie:

Na stronie sklepu FRYDA, który sprzedające maty antyszronowe marki Kegel Błażusiak można znaleźć liczne opinie innych użytkowników osłon krajowego producenta – oto niektóre z nich:

Elżbieta K.: „Takiej właśnie osłony przeciwszronowej na przednią szybę szukałam. Szkoda każdego grosza na inna osłonę. Ta jest mocna,łatwo się ją mocuje,świetnie się trzyma, dokładnie i płasko leży na szybie,wygląda elegancko.”

Darek: „Osłona w 100 procentach spełnia swoje zadanie!”

Tusia: „Fantastyczna sprawa na mróz i śnieg, to już druga nasza mata, tamta wytrzymała 6 sezonów.”

Mariusz z Krakow: „Produkt sprawdza sie dobrze wlasnie na tygodniowym pobycie w Szklarskiej Porebie, zimne poranki czy lekkie roztopy i oblodzenie to teraz nie problem :-).”

Bogdan: „Zakupiłem osłonę dla Fiata Grande Punto , czekałem na pierwsze przymrozki i zgodnie z opisem producenta szyba przednia , boczne szyby wraz z lusterkami były czyste . Osłona jest bardzo prosta w montażu i lekka, wiatr nie zsuwa jej . Jestem zadowolony .”

Katarzyna: „Osłona zdała egzamin podczas mrozu. Szyba przednia i obie przednio-boczne w scenicu czyściutkie, gdzie sąsiednie samochody mają lod na szybach (wieczorem siąpił deszcz, w nocy złapał mróz). Osłona jest lekka, łatwo się układa i zakłada. Pierwsze wrazenie? Ma się wrażenie, że to poteżna płachta, no ale auto nie nalezy do malutkich. Zaczepy do kól fantastycznie naciągają całą płachtę, wycieraczki spokojnie zakryte są pod osłoną. Nie wiem nic o wytrzymałości materiału, bo płachtę użytkuję od kilku dni.”

A tak maty przeciwszronowe prezentują się założone na samochodach:

 Jak dobrać rozmiar?

Wybranie odpowiedniego rozmiaru jest bardzo proste. Wystarczy zmierzyć szerokość i długość przedniej szyby w samochodzie a następnie porównać z wymiarem osłony (tak aby osłona przykryła całą lub jak największą część szyby). Ponadto to wybory mamy dwa rodzaje osłon:
  1. Na samą przednią szybę (Winter M, Winter L, Winter Van Delivery)
  2. Na szybę przednią, boczne oraz lusterka (Winter Plus, Winter Plus Maxi, Winter Plus Maxi Van).

Oto maty przeciwszronowe wraz z wymiarami: