Bez wątpienia linka holownicza stanowi jeden z elementów wyposażenia samochodu, który warto mieć w aucie. Na stronie naszego sklepu internetowego znajdziesz elastyczną linkę holowniczą, która wytrzymuje naciąg sięgający 2,7 tony. Elastyczna konstrukcja amortyzuje wstrząsy powstałe w trakcie holowania i minimalizuje ryzyko najechania na nią przez holowane auto. Lina holownicza została wyposażona w haki z zapadkami oraz chorągiewkę ostrzegawczą w kolorze czerwonym.

Lina i inne akcesoria samochodowe dostępne są na stronie sklepu link tutaj -> LINKA HOLOWNICZA

Ważne zasady:

  • Dozwolona prędkość auta holującego w obszarze zabudowanym to 30 km/h, poza nim 60 km/h.
  • Pojazd holujący musi mieć zawsze włączone światła mijania, natomiast samochód holowany musi być oznaczony odblaskowym trójkątem ostrzegawczym.
  • W pojeździe holowanym nie należy włączać świateł awaryjnych, gdyż uniemożliwi to sygnalizowanie skrętu i może narazić na niebezpieczeństwo wypadku.
  • Samochód holowany w miarę możliwości powinien mieć włączone światła pozycyjne.


Bezpieczne holowanie:

  1. Podczas holowania samochodu powinno się jeździć powoli. Przy zachowaniu mniejszej prędkości łatwiej jest zapanować nad samochodem w nagłej, trudnej sytuacji.
  2. Postarajmy się wybrać stosunkowo mało uczęszczaną trasę, którą warto wcześniej omówić.
  3. Należy stosować odpowiednie, dostosowane do masy pojazdu linki holownicze, odpowiednio oznakować pojazdy oraz stosować się do wymogów kodeksu drogowego.
  4. W przypadku złej widoczności w samochodzie holowanym używajmy świateł pozycyjnych, a nie mijania, aby nie oślepić kierowcy pojazdu holującego.
  5. Przed ruszeniem ustalamy podstawowe zasady komunikowania się pomiedzy kierującymi.
  6. Podczas holowania samochodu należy utrzymywać w miarę stałą prędkość, unikając gwałtownego przyspieszania i szarpnięć. Należy czuwać nad tym, aby linka holownicza była odpowiednio naciągnięta.